Antialergické péřové příkrývky a polštáře
Také jste se z důvodu alergie zbavili peří v ložnici? Dnes to již dělat nemusíte a můžete si užívat luxusního spaní v peří. Já sám (ing. Stanislav Jakoubek) mám potvrzenu alergii na roztoče již 30let, přesto poslední 2 roky spím ve zde nabízených péřových výrobcích - bez jakýchkoli alergických rakcí - žádná rýma, žádný ekzém.
Alergickou reakci totiž nevyvolává peří, ale roztočí (jejich exkrementy) kteří se přiživují jak na peří, tak na šupinkách lidské kůže. Základem dnešní antialergičnosti péřových výrobků je jak hygieničnost použitého peří, tak i vysoká dostava (velice hustě tkaných) sypkovin ve kterých je peří uzavřeno . Tím je zamezen přístup roztočů k peří. Ostatní již zařídí standardní dodržování hygienických návyků – přikrývky a polštáře máme povlečeny a povlaky pravidelně vyměňujeme, a pereme, tím průběžně odstraňujeme roztoče z našeho okolí a protože v peří žádné roztoče nemáme, tak nemáme ani zásobárnu roztočů, ze kterých by se nám stále šířily i do nového, čistého povlečení. I přesto je standardně doporučeno jednou za čas údržbu přikrývek a polštářů provést – vyprat je, viz. „Postup údržby péřových výrobků“. Pro původní babiččiny peřiny (duchny) samozřejmě tyto kvalitativní parametry neplatili a roztočům se v nich dobře dařilo.
Peří v našich výrobcích je v procesu výroby mnohonásobně práno a sterilizováno, splňuje hygienické požadavky, což dokládá množství certifikátů, kterými se může chlubit.
Některé informace o roztočích:
- jsou zakulaceného tvaru a dorůstají velikosti přibližně 0,1 mm
- průměrný život roztoče trvá 20-40 dnů, samička roztoče vyprodukuje za pět týdnů svého života 60-100 vajíček denně
- .ejlepší podmínky pro růst roztočů nabízí prostředí s teplotou 22 – 26 °C a vlhčím vzduchem, nejpříznivější pro roztoče je relativní vlhkost vzduchu v rozmezí 70 – 80%, naopak vlhkost pod 50% je pro ně až na výjimky vysoce nepříznivá
- roztočům škodí vetrání, slunění (UV záření)